Регулятори росту рослин

 regulyatory rostu «Не наївсь, то не налижешся»

 

     Регуляторам росту приписують чародійну силу, коли майже з нічого виникає багато чого: і підвищення врожайності, і збільшення вмісту корисних речовин, і покращення якості, і стійкість до негативних явищ, хвороб, і покращення імунітету.

     Дійсно, в природі існують речовини, які можуть викликати в рослин як підсилений ріст так і зниження темпів росту. В залежності від цього рослина змінюється і кінцевий результат буде іншим, але не гарантовано бажаним для Вас.

     Як це може відбуватись?

    

     Припустимо: на земельній ділянці росте пшениця яка, на Ваш погляд, має малуватий ріст і щоб покращити становище треба застосувати препарат для прискорення росту, що і було зроблено. Після цього змінилась погода, пройшли дощі, стало прохолодніше, пшениця дуже прибавила зросту, а в період наливу зерна пройшов буревій і стебло не витримало шквального вітру – пшениця вилягла. З одного боку регулятор не винуватий, він зробив своє діло, але кінцевий результат – те що в коморі, думаю, Вас не задовольнив. І ось маємо: зіпсований настрій і думку: «Якби ж то знаття?»

     Цей приклад дуже простий, але головна теза про те, що з регуляторами росту слід поводитись край обачно, думаю, висвітлена.

     При вирощуванні врожаю тривалий час на рослини впливають головні фактори життя: тепло, волога, світло, поживні елементи, негативні фактори (кислотність ґрунту, град, гроза, шкідники, хвороби, бур’яни та ін.). Застосовуючи певні речовини Ви впливаєте на рослину в певному напрямку і цей вплив не має вступити в конфлікт із головним фактором. Якщо не вистачає вологи, то стимуляція росту не допоможе, бо ріст вимагає підвищення водоспоживання, якщо рослини заїдають шкідники, то регулятор посухостійкості буде недоречним.

Уважно читайте інструкцію до кожного з пропонованих Вам чудодійних засобів підвищення врожайності, зрозумійте, що не може бути високої врожайності без підвищення харчування рослин, забезпечення їх водою, світлом і теплом.

Короткотривале збільшення площі листової поверхні може порадувати Вас зовнішнім виглядом, але потім, наприклад, у помідорів призведе до захворюваності фітофторозом та ще й в таких масштабах, що не допоможе жодний препарат по боротьбі з цією хворобою. В народі кажуть: «Помідори збуяли», а їсти там уже нічого.

     Найсильніший і безвідмовний регулятор для Ваших рослин – це любов.

Якщо Ви любите свою справу і регулярно відвідуєте земельну ділянку, де під вітром і дощем, і вдень, і вночі, і в спеку, і під приморозками ростуть зелені ніжні створіння, щоб дарувати Вам радість, то найменша зміна в їх настрої не пройде мимо уваги, а Ваша допомога буде вчасною і результативною.