Насінництво

 nasinnytstvo "Яке насіння - таке коріння".У кожного виробника рослинницької продукції настає та хвилина, коли він задає собі питання: "А чим сіяти?" І хоча тут лише три слова, але думок вони породжують безліч. При виборі посівного матеріалу враховуються багато факторів, але головні з них такі:

1. Сорт.

2. Якість.

3. Ціна.

Перші відомості про сорт  дістаються нам із назви, вона перша залетівши до нас у вухо проходить потаємними каналами до мозку і народжує імпульс прийняття або ні. Ось наприклад: капуста сорт "Ольга" - і вже уявляєш собі щось кругленьке як перша буква в цьому слові, або абрикос "Червонощокий" - і ось вже тягнеться рука за красивим плодом. А що чекати від цибулі сорт якої називається КІК-11 чи моркви Бірючекутська 415? Звичайно, селекціонери, даючи назву сорту, намагаються вкласти в нього якусь цінну інформацію, але ж вони не поети, щоб зачепити струни Вашої душі. 

Тому давайте визначимось:

Коли Ви обираєте сорт, то хочете від нього віддачі по певних показниках. Мало кого цікавить вміст амінокислот у пелюстках троянди або "чи красива квітка у цього сорту буряків". В кожній рослині Вас цікавить щось конкретне: смакові якості, товарний вигляд, транспортабельність та ін. Якщо Ви не суперноватор, то в цій місцевості вже склався певний перевірений часом перелік сортів рослин, які із року в рік дають високі врожаї гарної якості і можуть називатися "Всякі гарні". Цінуйте працю попередників і спочатку робіть ставку на опробувані сорти. Але ж якщо Ви закохались у назву певного сорту, а знайомство з його описом і характеристиками підсилило почуття, то Вас ніщо не зупинить - вирощуйте. Перший раз посійте трохи, щоб упевнитись, що реклама відповідає суті. І якщо після першого особистого знайомства сорт Вам сподобається - вирощуйте скрізь де тільки можна. Адже можливо саме завдяки Вам весь світ дізнається, що немає нічого кращого ніж диня сорту Українка 320.

 Говорячи про  якість, перш за все треба бути впевненим у схожості (не в тому сенсі що вони схожі між собою, а в тому що можуть давати сходи). Багато чого можна ще виправити, але досі агрономічна наука безсило опускає руки коли дізнається що у цього насіння немає схожості, вердикт один: "Замінити". Схожість перевіряють у насіннєвих інспекціях, але можна це зробити і вдома висіявши визначену кількість у вазон з маминими калачиками.

Перевіряйте схожість обов'язково.

Потім вже нічого не можна виправити, посівна чекати не буде і втрачений час не повернеш.

Ще один важливий показник - чистота, вона показує скільки у жмені Вашого насіння самого насіння, а скільки домішок. На сьогоднішній день технічні заходи дозволяють у певних культур досягати чистоти 100%.

Крупність насіння визначається показником "маса 1000 насінин". Чим крупніше насіння, тим більше воно містить поживних речовин і може довше чинити опір негативним факторам. Наприклад, проростати з більшої глибини.

Звертайте увагу на показники зараженості насіння шкідниками та хворобами. Деяким з них можна запобігти за допомогою протравки, а деяким поки що ні.

Ціна на насіння визначається затратами на виробництво та якістю отриманого товару. Ціною дуже цікавляться ті, хто використовує рослинництво як засіб для нарощування капіталу і їм важливо при складанні бізнес-плану включати в планову собівартість ціну за насіння. А для тих, хто закоханий у сорт, ніяка ціна не буде великою.